Технологія

Різниця між конвекційним та інфрачервоним опаленням

Що таке конвекційне опалення?

Всі традиційні способи опалення, починаючи з спалювання дерева, газу або нафтопродуктів і закінчуючи тепловими насосами, використовують конвекційне тепло. Вони нагрівають повітря, від якого згодом нагріваються різні об’єкти. Цей принцип супроводжується нерівномірним і часто некомфортним розподілом тепла в приміщенні.

Оскільки тепле повітря піднімається вгору, конвекція призводить до акумулювання холодного повітря поблизу підлоги, а теплого під стелею. Тому, щоб люди відчули тепло в приміщенні, необхідно прогріти весь об’єм повітря в ньому.

Висока різниця в температурі повітря біля підлоги і стелі призводить до руху повітря і пилу, що є проблемою для людей з підвищеною чутливістю і алергією. Нагрівання повітря також призводить до зниження вологості, що негативно впливає на людину.

А як працює інфрачервоне опалення?

В основі інфрачервоного опалення використаний принцип сонячного обігріву, при якому Сонце прогріває Землю, а не повітря планети. Для прикладу, якщо в прохолодний день стати на сонці ми на тілі відчуваємо приємне тепло, але якщо зайти в тінь одразу відчуваємо холод, при тому що температура повітря не змінилась.

При використанні інфрачервоних систем опалення люди починають відчувати тепло в приміщенні через лічені хвилини після ввімкнення пристрою. При цьому повітря не перегрівається і тому його вологість не змінюється. Повітря не приходить в рух і не піднімає пил. Тепло в приміщенні поширюється рівномірно.

Оскільки інфрачервоне опалення не пов’язане з нагріванням повітря або його рухом, відкриття вікна дозволить впустити свіже повітря і не матиме великого впливу на температуру в приміщенні.

Завдяки тому, що тепло випромінюється самим інфрачервоним обігрівачем і предметами в приміщенні, людина відчуває температуру на 2-3°C вище в порівнянні з тією, яка досягається конвекційним обігрівом. Це означає, що для досягнення комфортної температури за допомогою інфрачервоного опалення потрібно менше часу, а цільова температура може бути на кілька градусів нижче. Як наслідок, інфрачервоні системи опалення є більш ефективними й економними.

Монтаж системи опалення

Встановлення системи займає 2–3 дні на площу до 100 м2, не потребує великого ремонту чи реконструкції приміщень, не займає додаткову площу, не несе перевантажень на електромережу, надійність більше 50 років, немає необхідності у обслуговуванні системи.

Крок 1

Установка починається з поклейки мідних пластин у тих місцях де згідно з нашими розрахунками, буде найкращий розподіл тепла у вашому домі.

 

Крок 2

Після поклейки мідних пластин на них наносится безпечна водорозчинна фарба яка виготовлена за інноваційною технологією. Товщина шару фарби становить приблизно 0,4 мм. Завдяки своїй гнучкості фарба може наноситись не лише на рівні поверхні(стіна, стеля, підлога). Товщина шару фарби визначає рівень температури поверхні нагріву.

 

Крок 3

Електромонтажні роботи передбачають підключення мідних стрічок за допомогою кабеля до трансформаторів які дають напругу 24V.

 

Крок 4

Після завершення електромонтажних робіт наносится шпаклівка або кінцеве покриття(фарба, шпалери, ламінат, плитка тощо).

 

Приблизні розрахунки

Так, для обігріву приміщення в 100 кв.м., необхідно 35 погонних метрів системи шириною 60 см. і товщиною 0,2-0,4 мм. Загальна її потужність становитиме 6-7 кВт з робочим часом 3-8 годин на добу. Такої потужності вистачить для забезпечення в приміщенні комфортної температури на рівні 18-22 градусів тепла, а загальні витрати електроенергії в місяць на приміщення становитимуть від 800 до 1400 кВт. Враховуючи енергоефективність приміщення.

Після встановлення системи опалення стіна/стеля шпаклюється, після чого її можна фарбувати, клеїти шпалери а на підлогу стелити паркет/ламінат, укладати плитку. Температура регулюється терморегулятором в кожному приміщенні окремо.

Час встановлення системи в приміщенні площею 100-500 кв.м. складає 2-7 робочих дні і не потребує реконструкції приміщення та отримання дозвільних документів, так як система працює від безпечного струму напругою 24V.

Рекомендовано встановлювати систему на зовнішню стіну прогріваючи та висушуючи її зменшуємо теплопровідність стіни.

Опалювальна система має всі необхідні випробування та сертифікацію щодо відповідності європейським нормам та стандартам, а також одержала сертифікат відповідності в Україні.